Obchodování ve vesmíru Stargate Atlantis

Kterak putovat po tržištích a vesmírných stanicích, a jak se vyznat v nákupu a prodeji všeho od občanů po celé planety, si povíme zde.


První kroky v obchodování

Ze všeho nejdříve v obchodech budete potřebovat zakoupit obyvatelstvo na své planety, jen co vám systém umožní vstup do obchodu. Jak tedy na to? Snadno: Sekce Obchod, a v ní odklikněte "Jiná koupě". Otevře se nová stránka na níž můžete zakoupit potřebný počet obyvatel na vaše planety. Dokupujte obyvatele postupně na každou planetu, dokud se možnost koupě obyvatel na každé planetě nezobrazí jako: "0" Poté postupujte k další planetě.

Jestliže máte na svých planetách nadbytek obyvatel, můžete je do obchodu prodat, a to po kliknutí na kolonku: "Prodej nezaměstnaných"

 

Takto může nakupovat a prodávat vše, a to od obyvatel, přes jednotky vaší armády, až po planety. A právě u planet se nyní na chvíli zastavíme.

 

Nákup a Prodej planet

V případě, že budete mít dostatek naquadahu, můžete si v obchodě zakoupit také celou planetu. Stejně tak, v případě nedostaku naquadahu, můžete planetu prodat. Je tu všk jeden podstatný rozdíl: Zatím co koupě planety proběhne okamžitě, prodej planety je závislý na tom, zda o vaši planetu někdo projeví zájem a zakoupí ji, či nikoli. Vaše budoucí planety však pro vás mohou být velmi výhodné nebo neutrální či nevhodné. Dokonce je můžete ve speciálních akcích, kterých je za den několik, zakoupit mnohem levněji. Tak si pojďme říci, jak na to:

I. Typy planet >

Vždy nejlepší koupí pro vás bude planeta, u níž je pod obrázkem uvedeno: Velmi vhodná. Taková to planeta má mnohem vyšší spokojenost, a díky ní i větší Denní zisk, neboť spokojení obyvatelé = větší pracovní nadšení. Planety však mají i jiné bonusy,  to od vyšší obranyschopnosti, po větší denní příspěvek z továren na výzkum. Tyto bonusy naleznete v Sekci Planety, po odkliknutí na: "Typy planet".

 

II. Neutrální nabídky, nebo-li NN >

Tyto nabídky probíhají několikrát za den a jsou to speciální nabídky, které do obchodu vkládá systém hry. Během této nabídky můžete zakoupit planety za velmi nízkou cenu, pakliže jste rychlejší, než další nakupující. Cena planety z NN však není konečná. Každých několik vteřin cena za planety z NN narůstá, a to tak, že za několik desítek vteřin(pokud je nikdo nezakoupí) zcela splynou s nabídkami planet od jiných prodávájících.

Spatříte-li pod obrázkem planety nápis: Neutrální, vězte, že se nejedná o planetu z NN, ale o povahu planety, jak jsme si vysvětlili v odstavci Typy planet.