Mateřské lodě

Mateřské lodě, nebo-li ML, jsou také části armády, avšak vyžadují svou vlastní samostatnou stránku. Povězme si tedy o těchto nástrojích zkázy i velkých objevů více v následujících dvou příspěvcích níže.

Mateřská loď určená k válce

Než-li získáte svou první mateřskou loď, je nutné ji nejprve vystavět, nebo chcete-li, vyzkoumat. A to v sekci Fondy, v podsekci Osobní upgrade. Za několik dnů po vašem přihlášení se vám naskytne možnost mateřskou loď vyzkoumat a to výměnou za Naquadrie. Vaše první Mateřské loď nemusí patřit k největším, je lépe si ji ponechat jako loď určenou pro výzkumné mise(viz.článek níže). Další zakoupená Mateřská loď již by měla být větší než její předchůdkyně. na její palubu se tak vejde mnohem více pěchoty i letectva(UNI). Pokud ji použijete k útoku, pamatujte, že poměr mezi pěchotou a letectvem(UNI) na její palubě, by měl být zhruba 60%pěchoty a 40%letectva(UNI). Mateřská loď zcela ignoruje při dobývacím útoku sílu Orbitálních jednotek a soustředí se jen na obsazení samotné planety, k níž byla vyslána. Její nespornou nevýhodou však je, že pokud síla nepřítele ve stejných jednotkách, jako se nacházejí na její palubě, je vyšší, pak je zničena. A zakoupení nové přece jen není lacinou záležitostí.

[ Válečná Mateřská loď Naresh ]

Mateřská loď určená k výzkumu

Pokud se rozhodnete vyslat svou první Mateřskou loď na výzkumné mise do vesmíru, vězte, že jste učinili jednu z nejlepších věcí. Neboť během své cesty vesmírem může její posádka objevit neobydlené planety, které jsou vhodné pro život, setkat se s civilizacemi ze vzdálených koutů vesmíru, jenž vám mohou poskytnout cenné suroviny jako Naquadrie nebo ZHN, ale také poskytnout vlastní Elitní bojovníky. Čas od času archeologické týmy také naleznou na některém ze starých světů vzácné artefakty, jenž mohou mít pro vás své nesporné bonusy. V každém případě, vysláním Mateřské lodi do vesmíru za objevy, vám může být jen prospěšné.

[ Výzkumná Mateřská loď, křižník třídy Sahur ]