Armáda

Tak jako každá civilizace vesmíru, má i civilizace Manaraianů svou armádu, jenž chrání solární systémy před mnoha nepřátely a v případě války je kdykoli připravena reagovat. Povězme si tedy o ni více...


Základ každé armády je PĚCHOTA :

Jednotky pěchoty jsou umístěné v kasárnách Rasové armády. V případě války se zasílají do kasáren vybudovaných na Domovských planetách, neboť jako na jediné právě nelze zaútočit. Optimální počet kasáren je mezi 20-40 tisíci. V případě, že ten komu je jakákoli část armády zasílána nemá kasárna vybudována, jednotky zahynou.

 

Vzduch a nízkou orbitu hájí UNIVERSÁLNÍ JEDNOTKY (tzv.UNI)

Tyto lehké letouny pomáhají při dobývání planet a jejich ochraně. Jejich síla se však projeví až na palubě Mateřký lodí. Samostatné nejsou příliš silné, oproti vysoké ceně za kus.

 

Křižníky, nebo-li ORBITY (tzv.Orby)

Velmi silná část armády, ovšem také velmi drahá. Jejich síla spočívá v masivním ničení měst, a v případě Dobývacího útoku dokáží poměrně snadno prorazit obranou nepřítele, stejně jako v případě napadení, dokáží velmi účinně bránit.

 

Zbraně hromadného ničení, nebo-li ZHN

Jedna z nejúčinnějších částí armády. V jejich schopnostech je zničit armády, továrny, města i celé planety. Ovšem jejich síle je přímo úměrná i cena za jen jedinou z nich.

 

Elitní bojovníci, nebo-li EB

Lze je zakoupit pouze ve vesmírných obchodech, v podstatě jako žoldáky. Jejich síla je sice větší, stejně jako obrana, než u prosté pěchoty, přesto se dají považovat za část běžných složek pěchotní armády.